wróć

Co wchodzi w zakres kompleksowego projektu wnętrza?

Kompleksowy projekt wnętrza składa się z 4 elementów

  1. Koncepcja- to układ funkcjonalno przestrzenny z propozycją rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza –mebli, sprzętów, oświetlenia. Koncepcja zawiera również plan ścian działowych w przypadku konieczności ich wyburzenia lub przesunięcia. Zazwyczaj przygotowywane są 2 lub 3 układy. Dalsze prace bazują na wybranym planie lub wariacji wszystkich przygotowanych układów. Jest to również etap w którym przedstawiony zostaje pomysł na wygląd projektowanej przestrzeni
  2. Projekt wykonawczy wielobranżowy – jest to etap obejmujący przygotowanie dokumentacji technicznej dotyczącej zmian budowlanych ( wyburzeń, przesunięć ścian działowych lub otworów drzwiowych ), instalacji elektrycznych i sanitarnych dostosowanych do projektu.
  3. Wizualizacje 3d- to najprzyjemniejszy dla klienta etap projektu. Na bazie wstępnych wizualizacji opracowywane są wspólnie z Klientem ostateczne ich wersje. Wizualizacje są fotorealistyczne dlatego doskonale oddają wygląd projektowanych pomieszczeń po zrealizowaniu projektu
  4. Projekt wykonawczy- to ostatni i najbardziej wymagający etap procesu projektowania. Polega on na przygotowaniu szczegółowej dokumentacji technicznej na bazie której poszczególne ekipy będą realizowały projekt. Jest to obszerny dokument zawierający rysunki :

– układ funkcjonalno przestrzenny
– projekt zmian budowlanych
– projekt elektryki- zwymiarowane rozmieszczenie gniazd i włączników
– projekt hydrauliki- zwymiarowane przyłącza wodno-kanalizacyjne
– projekt sufitów podwieszanych, ścianek działowych
– projekt podłóg
– przekroje- rozwinięcie widoków ścian poszczególnych pomieszczeń z wrysowanymi meblami, oświetleniem , okładzinami ściennymi ( tapety, kafle itp.)
– projekt mebli do zabudowy stałej ( kuchnie, garderoby, szafy wnękowe)

Do rysunków dołączony jest również szczegółowy kosztorys z wyceną wszystkich materiałów niezbędnych do wykonania projektu ( nazwa materiału, ilość, cena, sklep w którym można dany produkt zakupić) . Na życzenie Klienta przygotowywane są niezbędne zamówienia w współpracujących z nami, a przez to sprawdzonych firmach.