Blog

Zakup własnego mieszkania to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Nie dziwi więc fakt, że naturalnie pragniemy pozostać maksymalnie zaangażowani w przebieg całego przedsięwzięcia. Jednak chroniczny brak czasu oraz natłok dodatkowych obowiązków sprawia, że coraz popularniejszym rozwiązaniem okazuje się przekazanie odpowiedzialności za jego realizację w ręce profesjonalisty, dzięki czemu omija nas spora dawka stresu związanego z koniecznością panowania nad poszczególnymi aspektami projektu. Poniżej omawiamy co dokładnie kryje się pod pojęciem nadzoru autorskiego.

(więcej…)

Od wyboru odpowiedniej osoby odpowiedzialnej za przygotowanie oraz realizację Twojej wizji idealnego mieszkania w dużej mierze zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Ale czym kierować się przy wyborze projektanta wnętrz? Przedstawiamy kilka podstawowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem współpracy.

(więcej…)

Projektowanie wnętrza bez wątpienia jest procesem złożonym — i jak na taki właśnie przystało, usystematyzowany i precyzyjny plan uwzgledniający poszczególne etapy przedsięwzięcia może stanowić o jego powodzeniu. Fachowa realizacja to jedno, lecz błędy, niedopatrzenia i niedokładności popełnione już na etapie koncepcyjnym mogą okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do naprawienia w późniejszych fazach.

(więcej…)

Decydując się na współpracę z profesjonalnym projektantem najczęściej kierujemy się wizją finalnego wyglądu mieszkania — to efekty zachęcają nas do skorzystania z pomocy fachowców. Jednak jak dokładnie wygląda współpraca z architektem wnętrz i czego możemy się spodziewać podczas przebiegu całego przedsięwzięcia? Naturalnie szeroko pojęta kultura pracy oraz schematy wypracowane przez lata mogą się nieco różnić w zależności od konkretnego przypadku. Przyjrzyjmy się jednak najważniejszym etapom realizacji projektu.

(więcej…)

Zakup własnych czterech ścian to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji, w obliczu których stajemy w życiu. Choć jest to wybór z gatunku tych, które w dużym stopniu kształtują nasze przyszłe losy, stanowi on ledwie preludium do szeregu pomniejszych dylematów, z którymi musimy sobie poradzić zanim na dobre osiądziemy w wymarzonym lokum. Aranżacja mieszkania to rzecz niezwykle osobista, lecz wprowadzenie własnej wizji wystroju w życie często przerasta nasze możliwości. Tu właśnie pojawia się pytanie — czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

(więcej…)