Urządzając przestrzeń w domu zawracamy uwagę na wiele elementów, które razem tworzą wspaniałą aranżację, nie inaczej jest z parkietem. W tym tekście przyjrzymy się podłogom winylowym – tym, gdzie mogą być zastosowane oraz jakie mają zalety.

Podłogi winylowe – zastosowanie

Popularne winyle mogą z powodzeniem być kładzione w domach, biurach czy też przestrzeni użytkowej np. restauracjach. Produkty te są odporne na zadrapania, uszkodzenia czy też ścieranie, dlatego sprawdzą się w miejscach, w której są zwierzęta, dzieci oraz duży ruch.

Zastosowanie paneli winylowych jest szerokie i zależne również od klasy użytkowej. Najczęściej wybieramy modele o klasie 21, 22, 23. Pierwsze z nich są stosowanej w mieszkaniach i domach o niewielkich natężeniu ruchu, następne w pokojach, w których spędzamy dużo czasu, a ostatnie najlepiej sprawdzają się w kuchniach i salonach. Możemy wyróżnić również klasę 31-33, aczkolwiek ich użycie ogranicza się zazwyczaj do hal przemysłowych i miejsc użyteczności publicznej.

Zalety paneli winylowych

Podłogi z tego materiału mają wiele zalet zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Tak jak już wspomnieliśmy winyle są niezwykle wytrzymałe, ale jedną z najistotniejszych zalet jest możliwość kładzenia ich pod ogrzewanie podłogowe. Co więcej, są odporne na wilgoć i nie blakną, dzięki czemu przez długi czas będą świetnie się prezentowały.

Pod względem aranżacyjnym panele te z powodzeniem mogą imitować drewno, co więcej mogą mieć interesujące wzory, dzięki czemu możemy lepiej dostosować nasze podłogi do całościowej koncepcji wizualnej domu lub mieszkania. Dodatkowo panele tego typu możemy układać na innej np. podniszczonej już posadzce bez konieczności uprzedniego ściągania jej.

Prawidłowa aranżacja przestrzeni

Jeśli wykonujesz remont, budujesz dom lub zmieniasz wnętrza i nie wiesz jak odpowiednio urządzić pomieszczenia, warto skorzystać z pomocy specjalistów – zyskasz pewność, że Twoja wymarzona przestrzeń, stanie się rzeczowością. Oczywiście współpracując z doświadczonymi architektami wnętrz, możesz również liczyć na liczne podpowiedzi i dobre rady.