Miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku – raz piracki statek, raz zamek księżniczki, a raz po prostu miejsce wypełnione książkami. Dziecięce pokoje spełniają wiele funkcji, dlatego też odpowiednia organizacja przestrzeni w tym pomieszczeniu jest niezwykle ważna.

Wymarzone i wyważone miejsce dla Twojej pociechy

Urządzając pokój dziecka musisz mieć na uwadze, takie rzeczy jak: funkcjonalność, dopasowanie względem potrzeb malucha, łatwość w utrzymaniu odpowiedniego porządku, właściwe akcesoria, dodatki i meble.

Doskonale rozumiemy, że niektóre dziecięce wyobrażenia o wymarzonym pokoju wykraczają poza granice architektury. Dlatego też musisz postawić na wyważony minimalizm z uwzględnieniem np. ulubionych postaci, które mogą zagościć na ścianach, niemniej jednak nie zawsze warto zmieniać cały pokój w zamkową komnatę, tego typu modyfikacje warto robić za pomocą odpowiednich akcesoriów. Niemniej jednak meble powinny być solidne i trwałe tak, aby mogły posłużyć Twojemu maluchowi przez kilka lat.

Wszystko ma swoje miejsce

Urządzając pokój dziecka uwzględnij różne strefy przeznaczone na odmienne aktywności, a będzie to np. zabawa, nauka, sen, rysunek i inne, w zależności od pasji Twojej pociechy. Podzielenie pomieszczenia na części pozwoli Ci lepiej zorganizować przestrzeń, jak i zapewnić niezbędną funkcjonalność.

Kolor ma znaczenie!

Kolejnym istotnym elementem jest barwa ścian, możesz postawić na ulubione kolory dziecka, decydując się raczej na pastelowe odcienie. Głębokie nasycenie będzie świetnie do przestronnych pomieszczeń, w przypadku przytulnych “kątów” lepiej stawiać na neutralne farby.

Jakie oświetlenie?

W przypadku pomieszczeń dla uczniów, musimy zaopatrzyć się w dodatkowe oświetlenie, jakim jest lampka nocna. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem będzie oświetlenie sufitowe, a przy łóżeczku może stanąć lampa boczna, która idealnie sprawdzi się podczas wieczornego czytania książeczek.

Jeśli nie jesteś pewna jak odpowiednio urządzić miejsce dla swojego malucha, możesz skorzystać z oferty profesjonalnej aranżacji, aby mieć pewność, że Twoja pociecha zyska funkcjonalny, bezpieczny i wymarzony “kąt”.