Miejsca, w których przebywamy mogą odzwierciedlać nasze upodobania i emocje, w końcu to nic nadzwyczajnego, że wybieramy kawiarnię czy sklepu, które po prostu się na “podobają”. Podobnie powinniśmy postępować w domu, stworzyć wnętrza, które będą cieszyć nasze oczy. Na początek przyjrzyjmy się sypialni, miejscu, które zapewnia jakże potrzebną regenerację.

Wspaniały dzień to wspaniały sen

Odpowiednia aranżacja wnętrz może kojąco wypłynąć na nasze emocje, ale skupmy się na jednym pomieszczeniu – sypialni. To w tym miejscu spędzamy najwięcej czasu, dlatego też powinniśmy dużą wagę przyłożyć do elementów się w nim znajdujących.

Po pierwsze powinniśmy dobrać odpowiednie łóżko, w zależności od wielkości naszego pomieszczenia można postawić na różne wymiary tego mebla. Najczęściej spotkamy się z modelami: 140×200 cm, 160×200 cm oraz 180×200 cm, ale można znaleźć także większe łóżka, które świetnie sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach.

Po drugie łóżko powinno być wygodne i solidne. Najlepiej byłoby, żeby jego kolor współgrał z innymi elementami znajdującymi się w konkretnym wnętrzu, takimi jak szafki czy też półki.

Sypialnia – przytulna czy przestronna?

Tak naprawdę nie ma znaczenia metraż danego pomieszczenia. Odpowiednio urządzona sypialnia może być kojącym pomieszczeniem, w którym bez problemu odpoczniemy, bez znaczenia ile “metrów” będzie ona mieć.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o jednej istotnej kwestii – nie zagracamy. Nie mylmy tego z aranżacją. Ciekawe dodatki mogą wprowadzić fantastyczny klimat: oryginalna lapa, figura czy duży kwiat z fantazyjną doniczką to ciekawe dodatki, ale nie może być ich za dużo.

Wnętrze to powinno być funkcjonalne więc traktujmy urządzanie go z umiarem, dozą własnych upodobań i świadomością, że w tym właśnie miejscu mamy odpocząć. W sypialni nie powinny nas drażnić zasłony, kolory czy też meble. Najłatwiej urządzać pomieszczenie “pod kolor”, czyli ustalić sobie pewną paletę np. 3 barw na podstawie, których zorganizujemy przestrzeń w naszym domu. Jeśli obawiasz się pomyłek zawsze warto poradzić się specjalistów, którzy zawsze chętnie pomogą w urządzeniu pięknych i przytulnych wnętrz.