Urządzając wnętrza lub już nawet na etapie budowy, mamy pewnie wizje naszych przyszłych pomieszczeń. Niemniej jednak dość często stajemy przed wyborem jak zaaranżować kuchnię – czy połączyć ją z salonem, czy też wydzielić drzwiami. W tym artykule przedstawimy Ci korzyści płynące z obu tych rozwiązań, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdecydować, które będzie najlepsze dla Ciebie.

Kuchnia otwarta na salon

Tego typu koncepcje kojarzą się z nowoczesnością, szczególnie w przypadku niewielkich domów, czy też mieszkań. Odpowiednia aranżacja kuchni z salonem pozwala na optyczne zwiększenie pomieszczeń, szczególnie jeśli zdecydujemy się na jasne kolory. “Otwarcie na salon” to również świetne rozwiązanie, jeśli podczas przygotowania posiłków chcesz rozmawiać z domownikami bądź gośćmi.

Dla zachowania spójności pomiędzy pomieszczeniami należy tutaj kierować się podobnym stylem aranżacyjnym. Możesz m.in. postawić na zabudowę AGD – wybrać stylowe meble, które będą dobrze prezentowały się z tymi umieszczonymi w salonie.

Niemniej jednak musisz mieć na uwadze zapachy – cudowny aromat domowych pierniczków, może wypełnić dom i powodzeniem zastąpić świeczkę, ale nie zawsze przygotowujemy tak aromatyczne dania. Ryba, cebula czy też czosnek to nie są zapachy, które chcemy mieć we wszelkich pomieszczeniach, tak więc przy otwartej przestrzeni musisz wyposażyć się w odpowiedni wentylator i często wietrzyć kuchnię.

Kuchnia zamknięta

Jeśli myślisz o różnych stylach aranżacyjnych to “zamknięcie” przestrzeni jest dobry rozwiązaniem. Dzięki temu możesz urządzić pomieszczeniach w różnych stylach. Przy “otwarciu” przestrzeni, raczej powinniśmy stawiać na podobieństwa.

Wydzielenie tego typu jest szczególnie przydatna, jeśli masz dzieci. Wtedy podczas przyrządzania dań, możesz zamknąć drzwi i nie martwić się, że Twoje pociechy coś zbroją, podczas gdy przygotowujesz posiłki. Jak już jesteśmy przy gotowaniu, to należy również wspomnieć, że w przypadku zamkniętych pomieszczeń, zapachy nie przechodzą do reszty domu, tak więc możesz dowolnie eksperymentować z cebulą, czosnkiem, czy też rybami.

A jeśli nie wiesz, jak zaaranżować swoje M – postawić na zamkniętą czy otwartą przestrzeń? To z tego typu pytaniami pomożemy w naszej pracowni LILDesign i z przyjemnością stworzymy dla Ciebie niezwykły projekt.