Prysznic czy wanna? Zastanawiasz się jak urządzić łazienkę? Z przyjemnością podpowiemy! Nowoczesne koncepcje aranżacyjne uwzględniają ciekawe i funkcjonalne rozwiązania do pomieszczeń zarówno małych, jak i dużych. W tym wpisie przedstawimy Ci zalety i wady rozwiązania, jakim jest kabina typu walk-in.

Kabina typu walk-in

Jest to otwarta kabina prysznicowa o prostej formie ze ścianek z przezroczystego lub półmatowego szkła. Co ważne, nie ma brodzika, a odpływ jest linowy, dlatego też, jeśli chcesz zdecydować się na, to rozwiązanie to musisz mieć odpowiednio wyprofilowaną płytkę w łazience.Poza tym kabina typu walk-in to minimalistyczne rozwiązanie, które pasuje do wielu wnętrz. W przypadku małych łazienek może to być jedyna opcja, zaś jeśli masz dużo miejsca, to kabina walk-in wkomponuje się także we wnętrza, w których znajduje się również wanna.

Zalety kabiny walk-in

Przede wszystkim rozmiar, dzięki czemu prysznic tego typu, którego wymiary zaczynają się już od 70-80 cm, sprawdzi się w malutkich łazienkach np. w blokach. Co więcej, otwarta forma optycznie powiększy małą przestrzeń. Nie możemy również zapominać, że tego typu rozwiązanie jest znacznie łatwiejsze w czyszczeniu – nie ma tutaj zakamarków, w których mógłby się zbierać brud, trudny do usunięcia. Poza tym kabina typu walk-in to również dobre rozwiązanie do domów, w których mieszkają osoby starsze lub z trudnościami w poruszaniu. Brak brodzika i proste wejście umożliwiają łatwiejsze wzięcie prysznica.

Wady kabiny walk-in

Największą wadą tego rozwiązania jest konieczność przygotowania posadzki. Poza tym może to nie być najlepsze rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż w takim przypadku lepiej sprawdza się prysznic z brodzikiem. Dodatkowo musisz mieć na uwadze, że konstrukcje łazienkowe typu walk-in nie utrzymują temperatury tak jak standardowe prysznice. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się na prysznic otwarty, to łazienka powinna być dobrze ogrzewana.

Kabina walk-in niemalże jak każdy rozwiązanie ma swoje wady i zalety, niemniej jednak na pewno warto rozważyć jej montaż, ponieważ może to być bardzo ciekawa opcja, jeśli tylko dopasujesz ją do swoich wymagań oraz potrzeb.