Przykuwającym uwagę i nadającym pomieszczeniu oryginalnego charakteru rozwiązaniem są płytki w bardzo dużym rozmiarze, czyli o powierzchni większej niż 1600 cm2. Warto mieć na uwadze fakt, że kafle wielkoformatowe dobrze sprawdzą nie tylko w łazience. Tego rodzaju płytki można spotkać na ścianach i podłogach pomieszczeń o minimalistycznym charakterze. Gdzie sprawdzi się to rozwiązanie? Poniżej prezentujemy kilka propozycji – przyjrzyjmy się im bliżej.

Modna kuchnia

Pomieszczeniem, w którym najczęściej stosuje się kafelki w dowolnym rozmiarze, jest kuchnia. Płytki wielkoformatowe będą więc tu stanowić bezpieczne rozwiązanie. Ich rozmiar sprawia, że dbanie o czystość jest znacznie łatwiejsze, nie trzeba bowiem poświęcać dużo czasu na czyszczenie fug. Nowoczesny wygląd powiększa optycznie pomieszczenie i rozjaśnia je, tego rodzaju płytki są więc dobrym rozwiązaniem nie tylko w łazience, ale i w nowoczesnej kuchni.

Elegancja w salonie i nie tylko

Bardziej nietypową opcją jest zastosowanie kafli wielkoformatowych w salonie. Sprawiają bowiem, że zyskuje on oryginalny i niezwykle gustowny charakter. Można wybrać wariant o wyglądzie imitującym marmur, beton architektoniczny, naturalne drewno bądź kamień, dzięki czemu podłoga w salonie będzie się bardzo elegancko prezentować.

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest zastosowanie ich na ścianach i podłodze łazienki. Różnorodność wzornictwa kafli wielkoformatowych sprawia, że dzięki nim wystrój pomieszczenia będzie bardzo nowoczesny. Można wybrać jeden rodzaj na podłogę łazienki, a inny na ściany, aby dodać oryginalnego akcentu. Odważne łączenie wzorów i kolorów może zapewnić niebanalny efekt, które nada wnętrzu wyjątkowy charakter.

Nowoczesny wystrój

Na rynku dostępne są kafelki wielkoformatowe w różnych modnych wzorach i kolorach, które można umieścić nie tylko w łazience, ale też w kuchni, salonie, korytarzu i przedpokoju. Gustowny wygląd sprawia, że tego rodzaju płytki świetnie sprawdzą się też w miejscach użyteczności publicznej. Warto więc postawić na to rozwiązanie wnętrzarskie.