Planujesz zmienić aranżację swojego domu lub mieszkania? Zobacz co będzie modne w tym sezonie! W poniższym artykule przedstawimy Ci najciekawsze trendy w projektowaniu wnętrz na 2023 rok! Zobacz jakie nowości warto włączyć w aranżacyjną koncepcję lub poznaj nowe inspiracje, które będą świetnym dopełnieniem Twojego otoczenia!

Ciepłe i piękne kolory natury

Niezmiennie wielką popularnością cieszą się wszelkie barwy natury — brąz, beż czy też zieleń. W trendach wnętrzarskich na 2023 rok znajdują się także elementy wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień, marmur czy też cegła. Naturalne dodatki zapewniają poczucie przytulności i komfortu, co więcej pasują do rozmaitych stylów. Świetnie będą się prezentowały zarówno z dodatkami w stylu skandynawskim, jak i boho. W trendach w projektowaniu wnętrz na 2023 mocno zagościła ekologia, tekstylia z lnu, bawełny czy też wikliny zastąpiły te wykonane ze sztucznych materiałów.

Drugie życie mebli

Unikatowość — to słowo na pewno pasuje do trendów w projektowaniu wnętrz na 2023 rok. Niezwykle popularne jest oddawanie mebli do renowacji lub samodzielnie wydobywanie piękna ze starych perełek kupionych na targach czy też w antykwariatach. Drewniane meble np. kolonialne świecą triumfy w wielu wnętrzach. Co więcej, są unikatowe, niemalże jedyne w swoim rodzaju. Oczywiście to również krok w stronę ekologii i ciekawe dopełnienie aranżacyjnej koncepcji.

Oświetlenie ma tę moc

Rola światła w projektowaniu od zawsze była niezwykle ważna, ale obecnie zaczęła być znacznie istotniejsza. Odpowiednie oświetlanie buduje nastrój całego pomieszczenia – romantyczna aura, świetnie miejsce do pracy, idealne światło do robienia zdjęć. Dobra lampa to postawa, ale także ciekawy element dekoracyjny. Warianty ażurowe mogę świetnie wyglądać, a dzięki dopasowaniu kloszy pod względem wzorów czy kolorów z łatwością odmienisz swój np. pokój względem pory roku.

Trendy w projektowaniu wnętrz na 2023 to długa i ciekawa lista, a jeśli Ty nie wiesz, jak urządzić swoje mieszkanie lub dom, to nasza pracownia LILDesign stworzy dla Ciebie piękny, unikatowy projekt!