Przytulne, naturalne i dostojne — podłogi drewniane cenią się ogromnym uznaniem wśród miłośników klasycznych rozwiązań aranżacyjnych. To prawda, że rozwiązania tego typu niosą ze sobą całą masę korzyści, nie tylko czysto estetycznych.

Warto jednak pamiętać, że jest również materiał dość wymagający, co może nieprzyjemnie zaskoczyć nieco mniej rozważnych użytkowników. Poniżej omawiamy najważniejsze zalety i wady podłogi drewnianej.

Dlaczego warto postawić na drewniane podłogi — najważniejsze zalety

Listę zalet otwiera kwestia najbardziej oczywista. Wygląd tego typu  realizacji jest właśnie tym, co najskuteczniej przyciąga zwolenników tego rozwiązania. Wnętrze od razu nabiera specyficznego klimatu, pełnego przyjaznej i rodzinnej atmosfery. Jest to również rozwiązanie bardzo uniwersalne — jego neutralny charakter doskonale łączy się z innymi wyrazistymi elementami wystroju.

Z punktu widzenia użytkowego mamy natomiast do czynienia z dobrym izolatorem — zarówno jeśli chodzi o dźwięk, jak i o temperaturę. Jeśli cenisz sobie ciszę w piętrowym budynku, jest to rozwiązanie dla Ciebie. Dobra termoizolacja spowalnia natomiast utratę ciepła, jednocześnie  sprawiając, że posadzka jest przyjemna w dotyku.

Na co warto uważać — podstawowe wady

Jeśli chodzi o wady, na które warto zwrócić uwagę wybierając drewniane podłogi, na pierwszy plan wysuwa nieco większa podatność na uszkodzenia mechaniczne. Lakierowana powierzchnia jest narażona na wszelkiego typu rysy i pęknięcia w przypadku nieuważnego użytkowania. Zbyt duża  temperatura w połączeniu z niską wilgotnością mogą także prowadzić do nadmiernego wysuszania, a w konsekwencji do odkształceń.

Inną przeszkodą jest również wymagający montaż — każdy błąd popełniony podczas kładzenia desek odbija się na jakości finalnego efekty. Nie zapominajmy również o cenie. Nie da się ukryć, że koszt tego typu  realizacji nie należy do najniższych. 

Wszystko, co musisz wiedzieć o drewnianych posadzkach — wady i zalety!

Znasz już wady i zalety tego rozwiązania. Koniecznie sprawdź pozostałe artykuły na naszej stronie internetowej, gdzie
znajdziesz więcej praktycznych informacji na temat poszczególnych elementów wystroju. Do zobaczenia!