Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie — praktycznie co roku jesteśmy świadkami narodzin nowego nurtu, który z miejsca podbija serca klientów, także jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Poniżej podpowiadamy, jaka kolorystyka będzie się najmodniejsza w nadchodzącym sezonie.

Najmodniejsza kolorystyka – wnętrza w sezonie 2021/2021

Naturalność przede wszystkim! Głównym motywem, który przewija się wśród bieżących i nadchodzących trendów, są barwy otaczającej nas przyrody. Warto tutaj wspomnieć chociażby o nieco ziemistym, ciepłym brązie, przywodzącym na myśl otulający charakter naszej planety. Nie brakuje tutaj również szarości oraz tonów nieco bardziej rdzawych.

Pozostając w temacie przyrody, jedną z najmodniejszych palet kolorystycznych dla wnętrz w 2021 roku są również tonacje kwiatowe — w szczególności subtelne fiolety, wrzosy i róże. Choć same w sobie fantastycznie ożywiają wnętrze, świetnie sprawdzają się również w towarzystwie głębokiej zieleni. Miłośnicy bardziej wyrazistych barw z pewnością zainteresują się energetycznymi odcieniami lata — tutaj na pierwszy plan wysuwa się ognista czerwień, soczyste mango czy też limonka.

Niezmiennie świetnym rozwiązaniem jest również zieleń, lecz w tym sezonie przybiera ona odcień kojarzący się z przejrzystym lazurem morskich fal. W przypadku ścian, doskonale sprawdzą się nieco bardziej kremowe tony. Jeśli natomiast lubisz wyraziste dodatki, odcienie turkusu bez wątpienia zdadzą tutaj egzamin.

Niektóre sprawy lepiej powierzyć specjalistom

Jak widać najmodniejsza kolorystyka wnętrz w 2021 roku pełnymi garściami czerpie z estetyki otaczającej nas przyrody. Swoiste przywiązanie do naturalności nie ogranicza się jednak do samego wyglądu ścian, mebli i dodatków. Równie duży nacisk położony został na kwestie etyczne oraz techniczne – naturalne materiały, elementy pochodzące z recyklingu oraz ekologiczna produkcja to kwestie, które poruszają obecnych konsumentów. Koniecznie sprawdź pozostałe artykuły na naszej stronie, aby dowiedzieć się więcej!