Choć jeszcze do niedawna mogło się wydawać, że urządzając łazienkę jesteśmy skazani na płytki, mamy dobrą wiadomość dla tych, którym znudziły się klasyczne kafelki. Tapeta — dla jednych relikt przeszłości, dla innych ciekawa propozycja do salonu, jeszcze inni natomiast najchętniej pokryliby nią ściany w całym domu. Ostatnie trendy aranżacyjne pokazują jednak, że sprawdzi się ona doskonale także w miejscu, w którym codzienne odbywasz poranną toaletę zaraz po wyjściu z sypialni. Poniżej podpowiadamy czy takie rozwiązanie się sprawdza i na co koniecznie zwrócić uwagę. Przekonajmy się!

Czy tapeta w łazience to dobry wybór?

Mówiąc krótko —tak. Zanim jednak ruszysz do oklejania własnej łazienki, pamiętaj, że nie wszystkie tapety sprawdzą się w tak wymagającym z punktu widzenia wyposażenia domowego środowisku. Papierowe modele, zaprojektowane z myślą o pokojach dziennych, nie poradzą sobie z wilgocią, parą wodną oraz okazjonalnym zachlapaniem. W tym przypadku warto postawić na warianty winylowe lub z włókna szklanego, oferujące znacznie większą odporność na tego rodzaju warunki. Nawet one nie są jednak niezniszczalne — w niektórych miejscach narażonych na ciągły kontakt ze strumieniem wody, jak wnętrze kabiny prysznicowej czy bok wanny, nadal nie unikniemy klasycznych płytek.

Jakie zalety niosą za sobą tapety w łazience? Na pierwszy plan przebija się tutaj aspekt wizualny. Jeśli szukasz niebanalnych rozwiązań estetycznych, w przypadku tego typu rozwiązań możliwości są praktycznie nieograniczone — począwszy od zapierających dech krajobrazów, poprzez motywy roślinne oraz zwierzęce, aż po geometryczne printy, a nawet dzieła sztuki. To, czy zdecydujesz się okleić całe pomieszczenie, czy postawisz na jeden mocny akcent, zależy wyłącznie od Ciebie.

Nowoczesna aranżacja na wyciągnięcie ręki!

Temat tapety w łazience udowadnia, że eksperymenty i łamanie utartych schematów aranżacyjnych czasem popłaca — jeśli tylko robisz to z głową. Po więcej praktycznych porad oraz cennej wiedzy na temat urządzania wnętrz sprawdź pozostałe wpisy na naszej stronie!