Style aranżacji podlegają ciągłym zmianom, ze względu na to, że na rynku stale pojawiają się nowe rozwiązania. Warto zatem zapoznać się z zestawieniem trendów, jakie królują w projektowaniu wnętrz w 2022 r. Zapraszamy do lektury artykułu, który wyróżnia wybrane z nich.

Ekologia i vintage

Jednym z zasługujących na uwagę trendów zdecydowanie jest vintage. W 2022 r. na topie są bowiem antyczne meble i pasujące do nich dodatki. We wnętrzach projektowanych w tym stylu należy zadbać o elementy wyposażenia z drewna w naturalnym kolorze. Dobrym rozwiązaniem są też odświeżone meble pochodzące z drugiej połowy ubiegłego wieku.

Trend z 2022 r. łączy się z ideą less waste, zakłada bowiem recykling sprzętów oraz zakup dodatków z drugiej ręki. Przyczynia się to do ograniczenia konsumpcji i sprawia, że wnętrza zyskują nietuzinkowy charakter.

Minimalizm czy art deco?

Stonowane barwy, dyskretne oświetlenie, niewiele elementów wyposażenia oraz meble o prostych formach to cechy charakterystyczne pomieszczeń projektowanych w stylu minimalistycznym. Dominują w nich jasne kolory, często nawiązujące do natury.

Opozycję do tego wystroju stanowi art deco, w którym uwagę przykuwa bogate wzornictwo. W tym stylu projektowania często wykorzystuje się intensywne i ciemne barwy, szczególnie na tapetach, co zapewnia wyrazisty i oryginalny charakter.

Modne elementy wyposażenia

Pod względem doboru mebli producenci w 2022 r. oferują liczne opcje. W modzie są sprzęty o obłych kształtach, a także zaskakujące nietypowymi formami, można więc dostosować wybór do konkretnego trendu. Sprawdzą się zarówno do wnętrz w stylu minimalistycznym, jak i vintage i art deco. Dostępne są meble bogato zdobione o wyrazistych barwach lub cechujące się minimalistycznym designem i stonowanymi odcieniami.

Są to tylko wybrane trendy w projektowaniu wnętrz w 2022 r. – niektóre z nich nie wypadają z łask już od lat, inne stanowią zaskakującą odmianę. Niezależnie od wybranej opcji, każdy z nich zdobywa uznanie dzięki niebanalnej estetyce.